Bugun...


BAKMER pozitif düşünce saçtı

BAKMER pozitif düşünce saçtı
+ -

Pozitif Düşünme Terapi eğitimi için BAKMER’de bir araya gelen Başakşehirli kadınlar oluşturdukları pozitif etki ile neşeli ve mutlu bir şekilde evlerine döndüler.

 

Selva Arslan, “Bir Suriyeli anne en önde oturmuş, gözlerinde yaş bugün Suriye'de anneler günü olduğunu söyledi. Ve mindfulness çalışmasında savaştaki oğlunu düşünerek egzersiz yapması ve hemen sonrasında oğlunu araması beni çok etkiledi” dedi.

 

Kendini iyi hissetmenin insanın elinde olan bir durum olduğunu anlatmak için BAKMER’e gelen Oyun Terapisti Uzman Selva Arslan tecrübelerini Başakşehirli kadınlarla paylaştı. Söyleşiye yoğun ilgi gösteren kadınlar gülen yüzleriyle BAKMER’den ayrıldı.

 

İçinizdeki çocuğa dokunun

 

Kağıt ve kalemle çeşitli egzersizler yaparak ilerleyen programda beynin yapısı, olumlu ve olumsuz düşüncelerin fizyolojik ve psikolojik etkisi, kültürel faktörler, düşünce-duygu-davranış bağlantısı, mindfulness, diyafram nefes egzersizi, kaynaklarımız ve olumlu düşünmeyi geliştirip yeniden inşa etmenin yolları konuşuldu. İki saat süren Pozitif Düşünme Terapisinde Oyun Terapisti Uzman Selva Arslan, “ Bundan sonra düşüncelerimizin duygularımızı, duygularımızın davranışlarımızı nasıl etkilediğini anlayacağız. Ve sonrasında mindfulness/farkındalık çalışması ile kendimizi dinlemeyi, beş duyu org animizi kullanarak yavaşlayıp bedenimize temas ederek duygulara ve bedendeki gezintilerine bakıp zihnimizden gecen düşünceleri, düşünce bulutları seklinde uzaktan müdahale etmeden sadece izlediğimizde, gitmelerine izin verdiğimizde yaşadığımız rahatlama ve gücü fark edeceğiz” dedi.

 

Diyafram nefes egzersizi ile zihin-beden arasındaki akışın aslında nasıl yöneltileceğini de anlatan Arslan, “İçimizdeki içsel çocuğumuza temas etmeyi ve ona yetişkin-bilge tarafımızla nasıl dokunacağımızı, ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağınızı bilmeliyiz. Kaynaklarımıza ve olumlu düşünme becerisini geliştirmek üzere, yapılacak diğer pratik stratejileri, olumlu düşünme, her gün yapılan bir seçimdir ve tutumlarda kendini gösterir” şeklinde konuştu.

 

Kadınlar her yerde özel ve güçlüdür diyerek sözlerini tamamlayan Selva Arslan, “Kendileriyle ilk defa bu şekilde temas kurduklarını ifade ettiklerinde gözlerindeki ışık essizdi” dedi.
Bu haber 1598 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI