Bugun...
AK PARTİ VE ZİNA YASASI YALANI


Mustafa BUĞDAY
mustafa-bugday@hotmail.com
 
 

Son zamanlarda sosyal paylaşım sitelerinde okuyup gördüğüm, ak partinin zina yasasını kaldırarak zinayı suç olmaktan çıkarıp serbest bıraktığı yönündeki haber ve paylaşımlar beni gerçekten çok üzdü. Milyonların gönül verdiği ve hak dava için yola çıkıp, İslam toplumuna kol kanat geren muhafazakar bir partinin, hareketin zinayı serbest bıraktığına inanılması hakikaten çok acı bir durum. Bu parti ki; içinde yüzlerce İslam’a ve kur ’ana gönül vermiş hak dava için mücahitlik yapmış Allah dostlarını barındırıyor.. Daha sonra bu konu üzerinde durup araştırma yaptım. Sonuç yine aynı. Çamur at izi kalsın Yahudi mantığının ta kendisi. Milli irade ile temas kuramayıp her seçimde sandıkta zayi olan muhalefet partileri, illegal yollarla ve farklı entrikalarla iktidarı yıpratıp yol kat etmek istiyorlar. Ancak halk ile dirsek teması, HAK ile gönül bağı kurulmadığı sürece tüm çabalar boşadır.

Gelelim zina suçuna ve suç olmaktan çıkma aşamalarına;

Zina suçu anayasamız olan kur ’anı kerime ve İslam hukukuna göre, daha sonra da Türk toplumu örf-adet ve ahlakına göre kadın ve erkeğin yasak fiilde bulunarak cezalandırılmasıdır. Zina suçu İslam hukukunda recim denen idam cezası ile sonuçlanır. Türk ceza kanununda ise 6 ay gibi bir hapis cezası ile sonuçlanır(dı).

Zina yasası 1926 tarihli eski Türk ceza kanunun 440. maddesinde kadınlar için, 441. maddesinde ise erkekler için düzenlenmiştir. 440. Madde de kadınların sadece fiili işlemeleri ile zina direk suç sayılıp 6 ay ceza almaları öngörülmüştür. Erkekleri içeren 441. Madde de ise erkeğin fiili işlemesi suç sayılmamış, bir kadınla ev hayatı kurup karı-koca gibi bir ikamette yaşaması zina suçu sayılmıştır. Daha sonra anayasa mahkemesine bu durumun kadın erkek eşitliğine aykırı olduğu düşünülerek itirazda bulunulmuş. İtiraz neticesinde anayasa mahkemesi ve dönemin hükümeti tarafından 23 haziran 1998 yılında 440.ve 441. Maddeler iptal edilip kadın ve erkek için zina suç olmaktan çıkarılmıştır. 1998 yılında ise 55. Hükümet başında mesut yılmaz vardı ve aileden sorumlu bakan Işılay saygındı. Nasıl oluyorsa 1998 yılında kaldırılan zina suçu, 2001 yılında kurulan ak partiye mal ediliyor.

2004 yılında iktidar partisi olan ak parti Türk ceza kanunu reformunu gerçekleştirirken zinanın tekrar suç sayılması için CHP lideri deniz Baykal ile görüşüyor. Ancak deniz Baykal ve dönemin cumhur başkanı Ahmet Necdet sezer, Avrupa birliği sürecinde bu durumun Türkiye’yi olumsuz yönde etkileyeceğini ve tam üyelik müzakerelerine sekte vuracağını söyleyerek bu madde üzerinde uzlaşmaya varmıyorlar ve teklifi reddediyorlar. Ak parti uzlaşma sağlayamayınca zinanın suç sayılması girişiminden vazgeçiyor ve 26 eylül 2004 de yeni TCK yı yasalaştırıp 12 ekim 2004 tarihinde resmi gazetede yayımlıyor. 1998 yılında mesut yılmaz hükümeti tarafından kadın erkek eşitliğine aykırı denerek kaldırılan zina suçunun, ak parti hükümetine yıkılması tam bir iftiradır kocaman bir yalandır. Bu iftirayı atanlar şunu iyi bilmeliler ki siyasi çıkarları için söyledikleri her yalan her iftira, kendilerini saplandıkları bataklığa iyice batıracak ve yok olmaktan geri kalamayacaklardır.

Sonuç olarak şunları söylemek isterim; zina gibi İslam ve ahlak dışı bir suçun, milyonların gönül verdiği üzerine titrediği bir partiye yalan yanlış sözlerle yakıştırıp mal edilmesi ahlak dışı bir davranıştır. Bu terbiyesizce ve seviyesizce yakıştırmayı yapanların Türk toplumuna ve milli iradenin temsilcilerine büyük bir saygısızlık ve haksızlık yaptıklarını düşünüyorum. Hak ve hukuk dışı yapılan her davranışın bir bedeli vardır ve bu bedel çok ağır ödenir. Hakkın ve halkın gücünü arkasına alamayan hiç bir parti ve oluşum, verdiği savaşta asla muzaffer olamaz, yenilgi üstüne yenilgi almaktan da geri kalamaz..

Selam ve saygılarımla..

Mustafa BUĞDAY

Mustafa-bugday@hotmail.comBu yazı 24880 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI